O blogu


Co skłoniło mnie do założenia bloga?

Już jako dziecko zapałałam miłością do książek, jednak moje uczucie nie znalazło pobratymców wśród kolegów czy koleżanek. Opinie zachowywałam więc dla siebie, ewentualnie dzieliłam się nimi ze szkolną bibliotekarką. Na początku zaczęłam prowadzić zeszyt, do którego wpisywałam tytuł książki i jej autora (później zaczęłam wystawiać oceny od 1 do 6, którą to czynność porzuciłam). Następnie dołączyłam do grona czytelników na lubimyczytac.pl, gdzie od czasu do czasu dodawałam recenzję (o tym, dlaczego w cudzysłowie, za chwilę), jednak czegoś mi tam brakowało. Rozmów z innymi pasjonatami zagłębiania się w lekturze, indywidualnego wyglądu profilu, możliwości... W każdym razie postanowiłam założyć bloga związanego z książkami, czytaniem i wszystkim, co ma z tą przyjemnością cokolwiek wspólnego. Pewnie znajdą się tu też posty o innej tematyce, jeśli tylko najdzie mnie taka ochota.


A teraz o recenzjach. Otóż użyłam „”, gdyż raczej nie piszę recenzji tak, jak uczono mnie tego w szkole i jak podają książki o poprawnym pisaniu tekstów. Powiedziałabym raczej, że dzielę się moją opinią na temat danego utworu, wybierając taką formę i zagadnienia, na jakie akurat mam ochotę. Oczywiście nie mam większego problemu z napisaniem prawdziwej recenzji (na pewno nie byłaby tak świetna jak ta pisana przez profesjonalistów, ale chyba nikt nie chciałby mnie powiesić), ale wolę pisać własnym stylem, dopasowując go do aktualnych potrzeb.


Staram się pisać poprawie, gdyż jestem oddana językowi polskiemu i każdy poważny błąd aż kłuje mnie w serce, jednak nie jestem nieomylna i zdarzają mi się potknięcia. Lubię celowo używać powtórzeń, więc jeśli takowe zobaczycie, możecie być w 99% pewni, że zostały napisane z premedytacją.


Cóż, to chyba tyle, bo w końcu ma być o blogu, a nie o mnie. Jaka jestem - tego można się jako tako dowiedzieć z niektórych wpisów, ewentualnie można po prostu zapytać, bo zazwyczaj nie gryzę. ;)

Jak się pewnie domyślacie - uwielbiam czytać ♥ To tylko na koniec wspomnę, jakie książki mnie interesują. Najchętniej sięgam po powieści fantasy i literaturę obyczajową, poruszającą kontrowersyjne i wywołujące wiele emocji tematy, ale nie jestem wybredna i nie odgradzam się od innych gatunków, więc jeśli tylko jakaś książka mnie zainteresuje - nie ma znaczenia, czy to powieść historyczna, czy romans. Stanowcze n i e spotkają na swojej drodze tylko horrory, gdyż moja wyobraźnia i wrażliwe, płochliwe serce raczej się z nimi nie dogadują.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz