piątek, 25 stycznia 2013

Stosik na ferie

Nareszcie nadeszły wyczekiwane ferie! Będę mogła spokojnie dokończyć zaczętą książkę i... zacząć czytać kolejne ;)

Jakie mam plany oprócz czytania? Nauka jazdy na nartach (duża dawka świeżego powietrza dobrze mi zrobi po ciągłym siedzeniu nad zeszytami i podręcznikami), powrót do ćwiczeń, nadrobienie zaległości muzycznych, posprzątanie we wszystkich szafkach i odrobienie lekcji+nauka (tak, nauczyciele nie mają litości, ale cóż, nie można się rozleniwić, bo później ciężko przestawić się na tryb 'praca'). No i oczywiście o d p o c z y n e k, zasłużony po tylu godzinach spędzonych na wkuwaniu.

A tak będą wyglądać moje ferie:

 
 
 
Lev Grossman - 'Czarodzieje'
Jane Austen - 'Duma i uprzedzenie'
Kerstin Gier - 'Czerwień rubinu'
Suzanne Collins - 'W pierścieniu ognia'
Thomas E. Sniegoski - 'Nefilim'
Stephanie Chong - 'Zmysłowa gra'
Stieg Larson - trylogia 'Millenium'


'Czarodzieje' są już prawie przeczytani, 'W pierścieniu ognia' zaczęte, ale najpierw sięgnę po 'Dumę i uprzedzenie', gdyż goni mnie termin w bibliotece.

W pigułce - pierwszy stosik po prawej - książki z biblioteki, reszta pożyczona od znajomych.
Co do 'Millenium' - wiele osób zachwyca się tą książką, znajomi mi ją polecają, więc postanowiłam spróbować, aczkolwiek nie wiem, co z tego wyjdzie, gdyż nigdy nie ciągnęło mnie do kryminałów. Ale że nie jestem osobą, która z góry jest na 'nie', poczytam i zobaczę, co z tego wyjdzie. Zawsze mogę przestać czytać i oddać książki, a może akurat powieść mnie wciągnie i ohom i ahom nie będzie końca. Poczytamy, zobaczymy.
'Zmysłowa gra' i 'Nefilim' są takimi lekkimi lekturkami, którymi zajmę się, gdy na coś głębszego nie będę miała ochoty.

Oczywiście, pewnie nie zdążę przeczytać tylu książek w ferie, a nawet nie mogę tylu przeczytać (ze względu na moją wadę wzroku), ale mam dosyć szeroki wybór i nie będę musiała się martwić, że może mi zabraknąć czegoś do czytania ;)

A do posłuchania 'Florence+the Machine' i 'Kings of leon' ♥

W najbliższym czasie planuję dodać recenzję 'Czarodziejów' (napomknę, że niezbyt pochlebną) i mój bardzo skromny regalik z książkami.

Koniec na dziś. Powoli trzeba zbierać się do spania i odespać cały tydzień.

A tak na do widzenia - zakładka, którą dostałam na mikołajki. Nareszcie taka, która się nie gniecie :D1 komentarz: