poniedziałek, 30 września 2013

Podsumowanie września

Wrzesień jest jednym z najmniej lubianych przeze mnie miesięcy - trzeba wrócić do szkoły, wyciągnąć z szafy płaszcze i szaliki, zmagać się z jesiennym wiatrem i deszczem. Oczywiście jesień ma też swoje uroki, np. zmieniające kolor liście, na które mogę patrzeć bez końca. Ale że jestem okropnym zmarzluchem i osobą ciepłolubną - ciepłe miesiące najbardziej mi odpowiadają i nic tego nie zmieni ;).We wrześniu udało mi się przeczytać tylko 3 książki (pierwsze dwa tygodnie zajęło mi czytanie Anny Kareniny, której niestety nie udało mi się skończyć, gdyż termin w bibliotece był nieustępliwy, ale wrócę do tej powieści, gdy tylko będę miała dłuższą przerwę od nauki [a więc pewnie dopiero w wakacje...]).

Niebo jest wszędzie - Jandy Nelsonhttp://s.lubimyczytac.pl/upload/books/148000/148784/352x500.jpgKordian - Juliusz Słowacki
 
Jandy Nelson Niebo jest wszędzie
Lisa Scottoline Spójrz mi w oczy
Juliusz Słowacki Kordian
 
 
 
Spójrz mi w oczy to naprawdę niesamowita powieść. Nie mogłam się od niej oderwać. Z kolei Kordian był męczarnią, chyba najcięższa lektura, jaką do tej pory przeczytałam. Co do Niebo jest wszędzie - mam mieszane uczucia, którymi podzielę się z Wami wkrótce w recenzji.
 
 
Trzymajcie się ciepło! 

5 komentarzy:

 1. Z lekturami już tak jest - najpierw (ze względu na przymus przeczytania ich) nie podobają się nam, później jednak (po jakimś czasie, gdy zbiera się nam na wspominki) okazuje się, że nie jest tak źle. Zwykle wtedy (przynajmniej u mnie) padają słowa:
  - Kurczę, nie było aż tak źle! Szkoda, że dopiero teraz...
  Gnom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie nastawiam się negatywnie do lektur już na starcie. Wiadomo, że wolę czytać książki, które sama sobie wybieram, ale skoro już muszę zapoznać się z narzuconym dziełem, to nie chcę dodatkowo demotywować się myślami typu "O nie, to będzie beznadziejne, jak ja to przeczytam?!" itd. Są lektury, które przypadają mi do gustu, są takie, które ustawiają się gdzieś pośrodku, ale niestety bywa i tak, że któraś kompletnie mi się nie spodoba, bo po prostu nie mogę się w nią wczuć a czytanie każdego kolejnego zdania jest jak droga przez instrukcję obsługi napisaną po chińsku.
   ;)

   Usuń
 2. "Spójrz na mnie" bardzo chciałabym przeczytać. "Kordian" jak dla mnie nie był aż taki zły, męczarnią jak dla mnie byli "Ludzie bezdomni"... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze polecam - wpadłam pomiędzy kartki i nie mogłam się wydostać.
   Nie czytałam, ale dobrze, że ostrzegasz :D

   Usuń
 3. hehe też jestem ciepłolubna :) a wynik nie taki zły, u mnie we wrześniu tylko 2 przeczytane książki

  OdpowiedzUsuń